Kafeja ne shtatzani: a mund ta pime?

Kafeja ne shtatzani eshte nje nga pijet qe vene ne krize te gjitha nenat e ardheshme! Nje nga pyetjet qe shume mama i bejne vetes gjate shtezanise eshte nese mund te pine kafene gjate kesaj perjudhe?

kafeja ne shtatezani

A mund te pijet kafeja gjate shtatezanise? A mund ti bej dem foshnjes?

Mamate e ardheshme mund te pine kafene e mengjezit pa patur asnje problem gjate shtatezanise, pasi nuk eshte e ndaluar pirja e kafese ne kete perjudhe.
Dhe jo vetem qe mund te pine kafene e megjezit por edhe nje kafe te dyte mbasdite. Kafeja eshte nje substance stimuluse keshtu qe nuk duhet te abuzosh ne pirjen e saj. Keshtu qe ne qofte se ju limitoni pirjen deri ne dy kafe ne dite nuk do te keni asnje lloj problemi te shaktuar nga kafeja.

mund-te-pime-kafe-kur-jemi-shtatezane

 

Mos harroni te limitoni edhe pije te tjera stimuluese si caji, coca cola dhe cokollata.

Leave a comment

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.