Valixhja per maternitet

Muajin e fundit te shtatezanise duhet te filloni te mendoni se duhet te pergatitet valixhja per maternitet, e cila do tu duhet kur te lindi femija. Evitoni te shkoni ne spital pa gjerat me te rendesishme qe do tu duhen por ne te njejten kohe evitoni te merni gjithe dollapin pasi nuk do tu duhen gjithe ato gjera. Zgjidhni nje valixhe te vogel dhe nje beautycase.

pergatitja e valixhes para lindjes nena dhe femija

Ne valixhe do tu duhen me siguri 2 ose 3 kemisha nate te hapura para, intimo premama dhe te gjitha artikujt e higjenes personale (lines, mbathje, kolinoz, furce, deodorant, kreher dhe llastik flokesh), peshqire dhe shapka te lehta. Per femijen do tu duhen 3 ose 4 veshje per foshnje te sapo lindur (si body, kanatiere, kapuc dhe corape) si dhe te gjitha gjerat per higjenen personale te femijes (letra te njomura, puder dhe bebelino, vaj per trupin) dhe nje batanie per femije.

 

Leave a comment

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.