Si te mesojme femijet te flene gjume

Si te mesojme femijet e vegjel te flene gjume? Eshte e mundur qe nje femije i porsalindur te mesoj te fle? Kush eshte metoda me e mire per te mesuar bebene tone te fle gjume naten?

si-te-veme-foshnjen-ne-gjume

Nuk egziston nje menyre me e mire se tjetera per te mesuar femijet e porsalindur te flene gjume.

Duhet te kemi pacience dhe te pershtatemi kohes fiziologjike qe i duhet nje foshnjeje per te mesuar te flej gjume.

C’do nene e di mire se kush eshte menyra me e mire per te cuar ne gjume bebene e vete pasi dite pas dite meson se si te rris dhe kuptoj deshirat e nje femije.

Eshte pothuajse e pamundur te gjesh nje regjim te sakte per te mesuar nje foshnje te fjej gjume. Por mund te themi qe nje femije i sapolindur e ka te lidhur gjumin pothuajse drejteperdrejte e pirjen e qumeshtit dhe perkedheljeve te nenes. Per kete arsye femijet qajne shpesh edhe pse jane te ngrene, kerkojne thjesht nje kontakt me nenen.

Shume nena ne fakt vendosin krevatin e foshnjes shume afer me krevatin e tyre sepse kane vene re se dhe vetem nje kontakt i dores ne nje moment qe foshnja qan eshte sekreti i per ta pushuar.

bebe-ne-gjume-nenadhefemija.com

 

 

Leave a comment

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.